top of page
Hayat Neden Biter?  / Why Life Ends?

5 dk. - Kısa, Öğrenci – Renkli – Türkiye – 2020 Dil: Türkçe (İngilizce Altyazılı)

5 mins- Short, Student - Color - Turkey - 2020 Language: Turkish (English Subtitled)


Yönetmen / Director : Furkan Arslantaş

Senaryo / Screenplay :  Furkan Arslantaş

Yapımcı / Producer Furkan Arslantaş, Ahmet Tarık Yılmaz

Oyuncular / Cast Hilal Dedemoğlu, Şeref Aktaş

Bir çocuğun hayatında şekerler vardır. Ağaçlar, çiçekler, böcekler vardır. Bir çocuğun hayatında ölüm yoktur. Onun için var olan tüm güzellikler sonsuza kadar var olacaktır.

 

There are candies in a child's life. There are trees, flowers, insects. There is no death in a child's life. All the beauty that exists for him will exist forever.

30 Nisan 2002 yılında Antalya'da dünyaya geldi. Antalya Türkiye Odalar ve Borsaları Birliği Fen Lisesinde 11.sınıf olarak eğitim hayatı devam etmektedir. “Fırça”, “Örtü” ve ”Kemanım Bana Ne Dedi?” isminde üç kısa metraj filmi bulunmakta. Bu filmlerle ulusal ve uluslararası festivallerde çeşitli seçki ve dereceler elde etti. Sinemanın yanı sıra profesyonel olarak müzik ve şiirle ilgilenmektedir.

Furkan Arslantaş was born in Antalya, 30.04.2002. He is currently studying in Antalya TOBB Science School. "Fırça", "Shroud" and "What Did The My Violin Tell Me?" are his short movies.With these films, he won various selections and degrees in national and international festivals. In addition to cinema, he is professionally interested in music and poetry.

bottom of page