top of page
Susturulmayan Sesler /
The Unsilenced Voice

70 dk. – Belgesel -  Renkli – Arjantin – 2020 –  Dil: İspanyolca (Türkçe Altyazılı)

70 mins – Documentary- Color - Argentina – 2020- Language: Spanish (Turkish subtitles)


Yönetmen / Director : Valeria Sartori

Senaryo / Screenplay :  Valeria Sartori

Yapımcı / Producer : Valeria Sartori, Nicolás Munzel Camaño

"Susturulmayan sesler", çocukluklarının herhangi bir anında cinsel tacize uğramış kadın ve erkeklerin seslerini toplayan bir belgesel. Her gün sadece Arjantin'de cinsel istismara uğrayan beş yeni çocuk vakası tespit edilirken, aynı zamanda en az rapor edilen suç da bu. Belgeselde çocukluklarında cinsel istismara uğramış bir grup kadın ve erkeğin kişisel mücadele öykülerine yer verilmiş.

 

“The Unsilenced Voice" is a documentary featuring the voices of men and women who have been sexually abused at any point in their childhood. While five new cases of sexually abused children are detected every day in Argentina alone, it is also the least reported crime.The documentary features the personal struggle stories of a group of women and men who were sexually abused in their childhood.

Yönetmen ve grafik tasarımcı. 20'den fazla uluslararası festivalde seçilen, "Bilmediğini Söylüyor" (2009), "Onu Seviyorum ve Bekliyorum" (2009) ve "Hala Uyanığım" (2010) gibi kısa filmleri vardır. La Mujer y el Cine'den "Kadına Karşı Şiddet" ödülünü aldı. Fotogramas dergisi tarafından yılın en iyi 100 kısa filmi arasında olan "Onu Seviyorum ve Bekliyorum" ilk gösterimini 2019'da yaptı. "Kamusal Bedenler" adlı bir sonraki belgeseli üzerinde çalışıyor.


Director and graphic designer. She made the short films: "She says she does not know" (2009), "I love her and I wait for her" (2009) and "Still awake" (2010), selected in more than 20 international festivals. She received the prize "Violence against women" from La Mujer y el Cine. ""I love her and I wait for her" was chosen among the 100 best short films of the year by the magazine Fotogramas. "The Insilensed voice" premiered in 2019. She is working on his next documentary, called "Public Bodies".

bottom of page