top of page
Geriye Doğru Yelken Açan Tekneler  /
The Boats that Sail Backwards

15 dk. - Belgesel, Öğrenci, Kısa – Renkli  - Filipinler – 2019 -  Filipince (Türkçe Altyazılı)

15 mins- Documentary, Student, Short - Color - Philippines - 2019 - Filipino (Turkish Subtitled)


Yönetmen / Director : Mark Giddel Liwanag

Senaryo / Screenplay :  Hannah T. Ragudos

Yapımcı / Producer : Raquel Rarang-Rivera

Oyuncular / Cast: Mark Milboy Bielza

Lise öğrencisi Milboy Bielza, Sitio Inansuana adlı kıyı bölgesinde, ailesine maddi katkıda bulunmak ve eğitimini sürdürmek için yedi yıldır tekne gezintisi ve turist taşımacılığı yapıyor. Onun gibi pek çok genç, okulu bırakmalarına ya da düşük not almalarına neden olan bu işi yapıyor. Dalgalarla birlikte yelken açmak gelecekteki yolculuklarını etkileyebilir mi? Milboy hayallerine doğru yelken açabilecek mi?

High school student Milboy Bielza has been traveling and transporting tourists for seven years in the coastal area of Sitio Inansuana to contribute financially to his family and to continue his education. Many young people like him do this job that causes them to drop out of school or get low grades. Could sailing with the waves affect their future journey? Will Milboy be able to sail towards his dreams?

"Ana Bikhayr’", "Duruko", "Santiguar", "Ruweda" ve "Layag" gibi ödüllü filmlerin görüntü yönetmenliğini yapan Mark Giddel Liwanag "The Boats that Sail Backwards" belgeseli ile ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturuyor.

Cınematographer of award-winning films such as "Ana Bikhayr", "Duruko", "Santiguar", "Ruweda" and "Layag", Mark Giddel Liwanag takes the director's seat for the first time with the documentary "The Boats that Sail Backwards".

bottom of page