top of page

Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği’nin “Çocuk Hakları” konusunda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 12-19 Nisan 2019 tarihlerinde sekizincisi gerçekleşecek olan Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali kapsamında düzenlenecek fotoğraf sergisinde yer almak üzere, “Çocuk Hakları Sözleşmesi Madde 8: Çocuklara verilen isim, vatandaşlık hakkı ve aile bağları korunmalıdır. Tüm bunlar zorla değiştirilemez ve alınamaz, değiştirilmek istenir ya da çocuğun elinden bu haklar alınırsa devlet bu duruma karşı çıkmalıdır.” konulu fotoğraflarınızı bekliyoruz.

 

Katılım Koşulları:
1. Sergiye fotoğraf gönderme sınırı her katılımcı için üç fotoğrafla sınırlıdır. Sergi Yetişkin (18 yaş ve üstü) ve Çocuk (18 yaş altı) katılımcılar olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.
Jüri tarafından seçilen “Çocuk” kategorisinde başvurmuş 10 eser sahibi 12 - 14 Nisan 2019 tarihinde festival kapsamında Bursa’ya davet edilecek ve fotoğraf atölyesine katılma hakkı kazanacaktır.

2. Katılımcı, sergiye gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen fotoğraflar katılımcı tarafından çekilmiş olmalıdır. Sergiye gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan kişiler sergiden ihraç edilir. Böyle bir durumdan dolayı doğabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Sergileme alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan her türlü kazanımları geri alınır; yerine başka bir eserin seçilmesi zorunluğu yoktur.

3. Katılımcılar fotoğraflarını dijital olarak göndereceklerdir. Fotoğrafların kısa kenarı en az 2000 piksel olmalıdır. Fotoğraf üzerinde yapılacak oynamalar, fotoğrafın orijinaline zarar vermeyecek küçük düzeltmeler olmalı, eğer düzeltme varsa fotoğrafın orijinali de gönderilmelidir. Sayısal fotoğraf dosyalarının uzantıları .JPEG olmalıdır.

4. Katılımcılar başvuru formunu her bir eser için ayrı olarak eksiksiz doldurmalıdır. Başvuru formlarını ve fotoğrafları, konusuna “Başvuranın Adı Soyadı – Okulu – Şehri” yazıp e-posta yoluyla icrfffoto@gmail.com ‘a göndererek başvuru yapılmalıdır.

5. Sergilenen tüm fotoğrafların kullanım hakkı “Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği “ve eser sahibine aittir. “Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği” ismini belirterek eser sahibinin izniyle basılı veya sanal ortamda yayınlayabilir, sergileme hakkına sahiptir; ticari amaçla kullanamaz ve/veya kullandıramaz. Katılımcıya ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.

8. Festival yönetimi bu süreçte koşullarda herhangi bir değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Başvurular 30 Aralık 2018’e kadardır. Bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Ekteki başvuru formunu eksiksiz doldurup imzalayarak bu sergiye katılanlar tüm katılım şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

bottom of page