top of page

Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği’nin “Çocuk Hakları”  konusunda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 12-19 Nisan 2019 tarihlerinde sekizincisi gerçekleşecek olan Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali’ne “Çocuk Hakları” konulu filmlerinizi bekliyoruz.   


Katılım Koşulları:
1. Festivalin “Çocuk Yönetmenler” bölümüne 18 yaşından küçük yönetmenlerin her format, tür ve konudaki filmleri katılabilir. 

2. Festivale her format ve türdeki filmlerinizi en geç 30 Aralık 2018 tarihine kadar bekliyoruz. Bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

3. İngilizce altyazılı filmlerinizin en az 1920x1080 çözünürlüklü kopyalarıyla birlikte:
- Katılım koşullarının yer aldığı Film Başvuru Formu
- Filmin yönetmeni/yönetmenlerinin fotoğrafı ve özgeçmişi
- Filmden iki fotoğraf (yüksek çözünürlükte)
- Varsa filmin basın dosyası
- Filmin kısa özeti ve künyesini 

sadece dijital olarak “Wetransfer” (www.wetransfer.com) yoluyla chfffilm@gmail.com ‘a yollayarak başvurabilirsiniz. 

 

4. “Çocuk Yönetmenler” kategorisinde seçilen 10 eser sahibi festival kapsamında, 12 - 14 Nisan 2019 tarihleri arasında Bursa’ya davet edilecek olup film atölyesine katılma hakkı kazanacaktır. Festivale katılacak filmler en geç 25 Ocak 2019 tarihine kadar web sitesinden duyurlacaktır.

 

5. Yönetmen ya da başvuru sahipleri, festival programı kamuya duyurulduktan sonra filmlerini festivalden geri çekemezler. Festivalin yürütme kurulu, katılan filmlerin gösterim gün ve saatlerini belirlemekte serbesttir.

 

6. Başvuru sahipleri, festivalin filmlerinden parçaları, her filmden en çok üç dakika olmak üzere, filmleri ve festivali tanıtma amaçlı kullanabileceğini kabul eder. Festivale yollanan filmlerin kopyaları Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği arşivine alınacaktır. Başvuru sahipleri filmlerinin, Türkiye’nin çeşitli kentlerinde, yönetmenine haber verilmesi koşulu ile ticari olmayan ya da eğitim amaçlı etkinlikler kapsamında gösterilebileceğini kabul eder.

 

7. Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği ismini belirterek eser sahibinin izniyle basılı veya sanal ortamda yayınlayabilir, sergileme hakkına sahiptir; ticari amaçla kullanamaz ve/veya kullandıramaz. Katılımcıya ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir. Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği, etkinlik sonrasında gönderilen eserlerin geri gönderileceğinin garantisini vermez ve eserler posta yoluyla geri gönderilmeyecektir.

 

8. Ekteki katılım formu ve katılım koşullarının yer aldığı bu belge(Film Başvuru Formu) eksiksiz doldurup imzalayarak bu festivale katılanlar tüm katılım şartlarını kabul etmiş sayılacaktır. 

bottom of page